Vyhlídka Prosecké skály

Přímo na terénní hraně nad známými Proseckými skalami stojí od roku 2016 monumentální vyhlídka. Jde vlastně o areál, kterému vévodí dvojice po rovině přístupných pohledově téměř identických vyhlídkových staveb. Mezi rozhledny lze s výhradami zařadit východní vyhlídku, která je přístupná (v době otevření) i vertikálně, pomocí schodiště, které vede vnitřkem vyhlídky. Vstup se nachází na východní straně a uvnitř vyhlídky má být zbudována kavárna.

Vyhlídky je vytvořeny z kamenů umístěných v drátěné konstrukci, přístup je pak veden po ocelové roštové konstrukci. V místech, kde se konstrukce zdvihá nad úroveň země, zabezpečuje prostor železné zábradlí. Mezi oběma vyhlídkami se nachází široké schodiště. Výška cípů vyhlídek nad terénem dosahuje zhruba 2,8m. Vyhlídky jsou přístupné celoročně, vnitřní prostor je prozatím uzavřen.

Výhled je pěkný, k vidění je panorama značné části Prahy. Stejný výhled je však i z terénní hrany v okolí a zejména z vyhlídky Emy Destinové, která se nalézá necelých 0,5km západním směrem.

mapa  

Kraj: Praha
Okres: Praha 9
Katastrální území: Prosek

GPS: 50°7'1.549"N, 14°29'18.702"E


 

Fotogalerie

grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika